5. 3. – 16. 3. 2022 Expedice za POLÁRNÍ ZÁŘÍ na severní polární kruh do Švédska (březen)

Expedice za POLÁRNÍ ZÁŘÍ na severní polární kruh do Švédska (březen)

5. 3. – 16. 3. 2022 (odjezd sobota v 6h z Ostravy, návrat následující středa 18h)

 

„Naši skvělou expedici jsme dále vylepšili, méně cestování autem, více námořních mil na trajektu s postelemi. Což nám dá o jeden plný severský den navíc při zachování výživného programu. Což je skvělé!“

Na 12 denní akci potřebujete 8 dní dovolené. Celou cestu jsme rozkouskovali do kratších úseků, které si zpříjemníme zajímavostmi po cestě, ale i kvalitním odpočinkem v tradičních severských krásných srubech na břehu zálivu a jezer, a které jsou většinou vybaveny saunou i grilovacím místem.

Nenáročná pohodová výprava pro zvídavé pohodáře zaměřená především na pobyt v přírodě mimo civilizaci. Velká města a davy lidí vyměníme za pobyt na čerstvém vzduchu ve dvou národních parcích a vyhlášených lokalitách výskytu pořádné polární záře. V průběhu 9 severský nocí oblasti polárního kruhu bude vysoká pravděpodobnost její spatření.

Cestování do Švédska je nyní povoleno. Pro cestu tam potřebujeme pouze potvrzení o očkování nebo aktuálně antigenní test. Všechny informace týkající se vládních nařízení v Česku, Polsku, Švédsku i podmínky pro návrat a tranzit pečlivě sledujeme. Pravidla budeme respektovat a celým procesem přípravy a splnění všech jednoduchých náležitostí na cestu tam i zpět vysvětlíme a procesem provedeme. Máte-li jakékoliv dotazy ohledně bezpečnosti nebo aktuálních opatření, kdykoliv se ozvěte Petrovi tel. 724480632.

Výhoda malé skupiny 9 osob (2 řidiči a průvodci/ z čehož 1 zdravotník). Pro vás máme připraveno 7 míst ve vytápěné pohodlné a prostorné plně pojištěné dodávce s polohovatelnými sedadly.

Pár čísel:

12 dní pohodová akce expedičního charakteru (potřebujete 8 dní dovolené)

9 dobře naladěných parťáků naši výpravy

9 severských nocí s vysokou pravděpodobností pozorování polární záře

5 dní ve dvou národních parcích u/ za severním polárním kruhem

2 dny v pěkném a dobře vybaveném kempu za polárním kruhem

2 saunovací večery, pravděpodobně i více, v tradičních severských saunách

2 cesty trajektem/ 18 hodin na lodi každým směrem/ přes noc v pohodlí kajuty s postelemi

1 návštěva nebo ubytování v ledovém hotelu (Ice hotel)

1 dopoledne s pořádnou jízdou s tradičním psím spřežením (lze dále i sněźné skútry)

Nespočet zážitků, zábavy i odpočinku na čistém vzduchu. My jsme připraveni – co vy?

Program:

                 

1. den

so

Odjezd z Ostravy v cca 6 hod., denní přejezd Polska na sever do přístavu, noční přejezd Baltu na trajektu s kajutami (postele)

2. den

ne

polední příjezd do Švédského přístavu, přejezd na sever s pravidelnými přestávkami, ubytování na pobřeží Botnického zálivu

3. den

po

dopolední přesun do 1. národního parku, úvodní nenáročný pěší trip 1. chatu cca 6,6km, dle aktuálních podmínek vyzkoušíme, sněžnice/ nebo bez sněžnic, týmové zapojení do přípravy chaty, nasekáme dřevo, zatopíme v kamnech, zapálíme svíčky a uděláme si pohodu, budeme vyhlížet polární září

4. den

ut

po řádném odpočinku (nespěcháme) přesun na 2. chatu cca 6km, možnost výletu po okolí, zatopíme, zahrajeme společenské hry a pokračujeme ve sledování oblohy

5. den

st

zůstáváme na 2. chatě, možnost výletu po okolích kopcích, zatopíme, odpočinek a pokračujeme ve sledování oblohy

6. den

ct

krátký přesun k autu cca 1km, popojedem do oblasti Kiruny, nejsevernější oblasti naši výpravy, cestou překračujeme čáru severního polárního kruhu, zůstáváme 2 noci v pěkných srubech s postelemi na břehu jezera se saunou na plovoucím "zamrzlém" molu/ nebo 1 noc na tomto místě a 1 noc v Ice hotelu/, možnost následných místních doprovodných aktivit např. lovení ryb na dírkách v ledu, sněžné skútry, psí spřežení je nejlepší - doporučujeme, můžeme si zahrát u společného táboráku v pěkné společenské místnosti vybavené tradičními kožešinami, zde budeme mít jedny z nejlepších podmínek pro pozorování polární záře a odpočinku

7. den

pa

zůstáváme na stejném místě, uděláme si výlet k Ice hotel (hotel z ledu), celý hotel včetně vybavení je kompletně z ledu, možnost prohlídky hotelu, zájemci můžou v Ice hotelu přespat, spí se na ovčích kožešinách ve speciálním vybavením, které v hotelu dostanete (nutné objednat předem u přihlášení nebo před odjezdem do Švédska), zbylá část skupiny návrat do stejných srubů s postelemi a saunování na plovoucím "zamrzlém" molu jako předchozí den, táborák, pohoda a "severský klid", čistý vzduch, příroda, polární záře a odpočinek

8. den

so

přejezd do druhého národního parku, pěší přesun na sněžnicích/ nebo bez dle aktuálních podmínek cca 7km na srub, týmové zapojení do přípravy chaty, zatopíme, zapálíme svíčky, zahrajeme si společenské hry, budeme mít i tentokrát štěstí na polární září?

9. den

ne

zůstáváme ve stejném srubu s alternativním programem dle aktuálních podmínek a nálady skupiny, var. 1 výlet na rozhlednu celkem 18km, var. 2 výlet podél peřejí řeky 8-24km, var. 3 odpočinek v zátiší vodopádů, pozorování vysněného úkazu na obloze

10. den

po

přesun k autu, odpolední přejezd na jih na pobřeží zálivu, cestou si uděláme přestávky na občerstvení, ubytujeme se v pěkné chatě, jedna z posledních možností spatření polární záře

11. den

ut

přejezd pes den na jih Švédska k přístavu, cestou v plánu návštěva sobí/ losí farmy, nebo smečky psího spřežení, rozlučkový večer na trajektu – noční trajekt (ubytování v kajutách s postelemi) do Polska

12. den

st

Polední příjezd do polského přístavu, bezpečný přesun zpět na Ostravsko, plánovaný příjezd cca 18 hod.

Pozn. Změna programu, času a plánu je vyhrazena dle aktuálních rezervací, podmínek a opatření.

Vybavení
Sněžnice na celou dobu výpravy na severu dostanete od nás /můžete si vzít i své/.
V daném období se na místě budeme vystavovat teplotám o něco nižších jako u nás (statisticky v rozmezí cca 0°C den, cca -10°C noc), teplé zimní oblečení vám bude dostačovat obdobné jako pro pochody v Beskydech plus tepelná rezerva pro výkyv teplot a věcí na převlečení. Spacák i karimatka stačí standardní provedení. V národních parcích budeme vždy spát ve srubech, které si vytopíme. Součástí vybavení je i plynový vařič. Bližší informace s doporučením co vše si nabalit na cestu a na nenáročné pochody pošleme před cestou, příp. neváhejte kdykoliv volat Petrovi tel. 724480632.

Dále čelovka s náhradními bateriemi. Nezapomeňte na OP strojově čitelnými kódy nebo pas (nejlépe obojí nošené odděleně), léky pokud nějaké užíváte. Platit budeme především platební kartou, švédskými korunami (SEK) event. EUR (bez záruky že všude vezmou), pojištění klasické cestovní na všechny dny (nezapomeňte na tranzitní Polsko a pobyt za polárním kruhem). Zásoby jídla na celou výpravu doporučujeme nakoupit v ČR (Švédsko je o něco dražší). Doplnění čerstvých zásob bude možnost dělat dle domluvy i po cestě. Doporučujeme fotoaparát.

Doprava
Pojedeme pohodlnou, prostornou a bezpečnou dodávkou.
Nástupním místem bude Havířov 5:30h a Ostrava 6:00h, přesné nástupní místa nástupu upřesníme před odjezdem. Cestujete-li z větší vzdálenosti, nechte si rezervu na případné zpoždění či komplikace na cestě. Doporučujeme být na nástupních místech a srazech vždy s min. hodinovým předstihem/ na opozdilce čekáme max. 15min.

Přejete si být nezávazně informováni i o dalších expedičních výpravách, nebo jiných akcích? Nechte nám na sebe kontakt :

 

Pro přihlášení na akci nebo více informací nebo jakékoliv dotazy, kdykoliv volejte Petrovi: tel. 724480632 event. nám nechte vzkaz na mail s uvedením tel. čísla na vás a my se rádi ozveme: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Příspěvek zahrnuje:
Dva průvodce a zdravotní zabezpečení s vybavenou lékárničkou po celou dobu akce, kompletní zajištění dopravy dvěma řidiči pro bezpečnost cesty s pravidelnými přestávkami, poplatky za dálnice, trajekty (z čehož 2x přes noc v kajutě s postelemi), dále zapůjčení našich sněžnic, 4x ubytování v pěkných chatách v pohodlí postelí, 5x nocování ve dvou národních parcích v pěkných srubech (dřevěné palandy nebo i matrace, event. peřiny). Dále jedinečné poznání, zážitky a především noví kamarádi.

Příspěvek účastníka nezahrnuje:
Strava, pojištění, vstupy, doprovodné aktivity – psí spřežení/ skútry/ nocování v Ice hotelu (ledovém hotelu): zájemci prosím nahlásit předem, jiné útraty a dále nic co není vysloveně uvedeno.

Program může být vzhledem k aktuální situaci adekvátně upraven. Akce se řídí smluvními podmínkami Sportovní-klub.cz, z.s. Akce se koná při minimálním počtu přihlášených účastníků. Účastník akce souhlasí s pořízením a zveřejněním fotografií, videí a živého vysílání pro účel propagace životního stylu a klubových akcí.

Na celé výpravě budou provázet a těší se na vás:

Petr Goldy

Comments

loga partneri 2017 10