Průvod čertů v Retz s koupáním v Laa

top-retz
3
1200
10
11
13
12
4
7
5
6
16
9
17
8
2
15
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 

Silvestr spolku Sportovní-klub.cz pro všechny dobré lidi „se zabíjačkou pašíka“ 30. 12. 2018 – 1. 1. 2019

 

„Lázně, saunový svět, běh čertů, katakomby, místní dobroty a speciality“

 

„Předpoklad výpravy v malém počtu do 8 osob s větší flexibilitou i možnosti domluvy“

 

Dopřejeme si krásnou adventní sobotu s relaxací v bazénech termálních lázní v Laa an der Thaya s večerní zábavou v průvodu úžasných masek čertů v historickém městečku Retz. Prohlédneme si místní katakomby pod náměstím plné stánků s Vánoční tématikou, vystoupíme na věž radnice a ochutnáme plno Vánočních dobrot na náměstí. Budeme se moci vyfotit s řadou masek čertů a nebo si je pouze pohladit. Akce je velkým zážitkem pro dospělé i pro děti.

 

Lázně Laa an der Thaya

Aquapark v Laa je postaven v moderním stylu a splňuje všechny dnešní náročné požadavky návštěvníků. Uprostřed lázní se nachází velký krytý bazén, ve kterém je termální voda o velice příjemné teplotě kolem třiceti pěti stupňů. Můžete zde jen tak relaxovat či si užívat místních vířivek. Z tohoto vnitřního bazénu máte možnost vyplavat do venkovního bazénu. Venku se totiž nachází celkem tři bazény, které jsou v celoročním provozu. Rozhodně se nemusíte strachovat z toho, že vám zde bude v zimním mrazivém počasí chladno, je tomu právě naopak. Voda je zde i v zimě krásně teplá a neklesá pod šestatřicet stupňů. Oblíbenou atrakcí v Therme Laa je venkovní bazén, ve kterém se nachází slaná voda a hraje zde podvodní hudba. Stačí se potopit pod hladinu a poslouchat.

 

Lákadlem zdejšího aquaparku je také vodní tobogán, který měří 90 metrů. Tento tobogán vede i vnějškem areálu a určitě vám doporučujeme, abyste ho vyzkoušeli. Není to totiž ledajaký tobogán. Ze začátku se zdá vše v pohodě, ovšem po chvíli vjedete do úplné tmy a pak začíná vzrušující jízda. Nebudeme vám zde ale vše prozrazovat, raději si to vyzkoušejte na vlastní kůži.


Vaše děti mohou ocenit i dětský koutek, který má prosklenou stěnu a nachází se o patro výš. Když už není nálada na koupání, dětský koutek určitě přijde vhod a rodiče mají v dolním Rakousku skvělou možnost, jak své děti zabavit.

 

Retz - městečko v dolním Rakousku

Hlavní náměstí v městě Retz představuje jedno z nejhezčích a největších tržišť Rakouska. Při prohlídce kouzelného náměstí velkého 1,2 hektaru, Domu zkázy v benátském renesančním stylu a staveb ve stylu baroka a biedermeieru, se budete cítit jako na nějaké piazze v jižní zemi. K pokoře vás vybídne 400 let stará zásada Retzu - "Všeho do času" - která je napsána velkými písmeny na cínem korunovaném Domě zkázy. Hlavní náměstí je možné projít i pod zemí. Již v 15. století potvrdil uherský král Matthias Corvinus občanům Retzu privilegium obchodovat s vínem. Zde, ve velkých vzájemně propojených sklepech o délce 21 km a 30 m hluboko v silné pískové vrstvě mořské usazeniny, byly skladovány veškeré zásoby vína z celého regionu. Jedna část tohoto zařízení byla před krátkou dobou přebudována na Sklep plný zážitků, který vás pomocí multimediálního programu a vystavených historických exponátů uvede do světa vína. Pokud opustíte středověké jádro města Retzu, očekávají poutníky nebo cyklisty idylické vinohrady a magický kraj vřesovišť. Stojí zde větrný mlýn, původní symbol města Retzu. Tento větrný mlýn pochází z 2. poloviny 18. století a je jediným funkčním větrným mlýnem v Rakousku.

 

Průvod čertů - Krampuslauf

Adventní zvyk Rakouských horských vesnic, tzv. Perchtenlauf nebo Krampuslauf (běh čertů). Téměř v každém městě dolního Rakouska můžeme před Vánocemi obdivovat víkendové průvody čertů. Čerti jsou oblečení do kůží, na hlavách mají ze dřeva vyřezávané masky s hrozivými výrazy. Do pochodu jim hraje rocková hudba typu Ramstein a za cinkotu zvonů a mlácení s řetězy prochází průvod přes náměstí. Diváci jsou většinou odděleni od průvodu hrazením, mohou se však často s čerty vyfotit. Není výjimkou, že je některá ta blondýnka z davu čerty unesena (a později zase vrácena). Přestože je celá akce vedena v mírumilovném stylu, může zážitek nechat - zejména u menších dětí - dost traumatické zážitky. Zvažte tedy účast velmi malých dětí na této akci.

 

Předpokládaný místní a časový program

6:30 odjezd z Havířova, 7:00 Ostrava nebo Frýdek-Místek, a po domluvě kdekoliv po cestě
11:00 4 hodinový relax v lázních Laa a.d. Thaya
16:30 začátek průvodů čertů v Retzu, cca 18:30 ukončení průvodu
20:00 odjezd z Retzu, cca 23:00 příjezd do Ostravy

 

Kdy?

Neděle 30. 12. 2018 – úterý 1. 1. 2019 „s maximální flexibilitou“
Možnost vlastního příjezdu nebo odjezdu dříve nebo později.

 

Doprava

Plánovaná doprava mikrobusem.
Nástupní místo Havířov, Ostrava nebo Frýdek-Místek, a po domluvě kdekoliv po cestě.

 

 

Těšíme se na vás!
Tým Sportovního-klubu.cz

 

Příspěvek účastníka u přihlášení: 990 Kč

Dotovaný příspěvek 50% pro zaměstnance spolupracujících společností: 445 Kč

 

Příspěvek zahrnuje:

• dopravu mikrobusem nebo autobusem
• služby organizátora
• dobrou zábavu

 

Příspěvek nezahrnuje:

• vstupy (vstup do Laa cca 17,5 EUR)
• pojištění léčebných výloh do zahraničí
Další možnosti: Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program:

 

Další možnosti:

Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program:

benefit plus logo 2018 male

Nebo se zeptejte svého zaměstnavatele, zda můžete čerpat na dovolenou z fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.

 

Chcete i vy dotované ceny?

Nechte nám vzkaz s uvedením kontaktní osoby ve vaší firmě. Vašemu zaměstnavateli nabídneme spolupráci s naší neziskovou organizací a Vy od nás dostanete bonus za doporučení ve formě akce zdarma.

 

Zdá se vám cena vysoká?

Srovnejte ceny s jinými sdruženími v regionu! Najdete-li při stejném rozsahu námi nabízených služeb původní cenu lepší, cenu dorovnáme a jako dárek od nás dostanete láhev kvalitního vína. Za výhodnými cenami si stojíme.

 

Připojte se do našeho týmu!

Možností je hodně, od drobných pomocných prací, zpracování videí, až po plánování a organizace akcí. Aktuálně hledáme: instruktory, figuranty zážitkových kurzů první pomoci, kronikáře, pomoc pro nakládku a vykládku lodí a další. Vaši snahu oceníme individuálně dohodnutou slevou až 100% z ceny akce, příspěvky na školení a doškolovací kurzy, příspěvky na vybavení a skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě.

Kontaktní osoba pro přihlášení, více informací, individuální požadavky nebo nabídku spolupráce:

Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. +420724480632

Přihlásit se můžete zde: odkaz na formulář

Comments

loga partneri 2017 10