Skialpový víkend v Rakousku

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

 

Skialpový víkend v Rakousku „snadné túry pro začínající skialpinisty v Nízkých Taurách“ 24. – 27. 1. 2019

„Skialpové túry jsou aktuálně velmi oblíbeným pohybem v horách. Můžete sjíždět panenské svahy mimo lyžařská střediska. Můžete se projít zcela bezpečně po horách, podobně jako na běžkách. Skialpy Vám umožní zažít pocit z dobrého výkonu a nabízí výhledy, které v zimě jen tak neuvidíte.“

„Další termín 21. – 24. 3. 2019.“

Možná si netroufáte vyrazit sami a proto jsme připravili snadné skialpové víkendy pro začínající skialpinisty. Natrénujeme si práci s výstrojí, vyzkoušíme hledání osob lavinovým vyhledávačem, vystoupíme na bezpečné Alpské dvoutisícovky, které také sjedeme na lyžích. Ubytování máme zajištěno ve velmi příjemné horské chatě, kde si po túrách odpočinete a kde Vám také připravíme chutnou polopenzi. Jezdíme v malých partách od čtyř do dvanácti účastníků.

 

Naší základnou bude chalupa v Hohentauern, nejvýše položené vesničce ve Štýrsku (1270 m). Hohentauern leží v horském sedle pohoří Nízké Taury 390 km od Prahy a jen 350 km z Brna. Okolní hory přesahují hranici 2000 metrů a výhled na nejvyšší vrchol Gr. Bösenstein (2 448 m) budeme mít přímo z okna naší chalupy. V blízkém okolí Hohentauern je možno podniknout mnoho skialpových túr všech obtížností, z nichž pro tento zájezd vybíráme ty snazší, které zvládne i každý začátečník a průměrně zdatný lyžař. Půjde nám o radost z volného pohybu v čisté přírodě bez lanovek a davů turistů, o radost z dalekých výhledů při poledním pikniku na vrcholu a o zážitky ze sjezdů panenských svahů. Všechny výstupy do převýšení max. 1000 metrů. Během 3 dnů vystoupáme a slyžujeme 3 alpské dvoutisícovky i si užijeme příjemné večery u praskajícího krbu. Konečná volba konkrétních túr může být průvodcem na místě změněna podle aktuálního počasí, sněhových podmínek, stupně lavinového nebezpečí a fyzické zdatnosti účastníků zájezdu.

 

Program

1. den: Odpolední odjezd z nástupních míst přes Vídeň do Hohentauern. Ubytování, uvítací přípitek a seznamovací večírek, na kterém probereme základní teorii postupu skupiny na túře. Seznámení s lavinovou problematikou a lavinovou výbavou.
2. den: Snídaně a příprava na túru, kontrola skialpového vybavení. Výstup na Triebenkogel (2055 m). Výstup vede v první půlce po mírně stoupajících lesních cestách, v druhé pak volným terénem v řídkém lese a po horských loukách k vrcholu. Při pauze si každý vyzkouší hledání lavinovým vyhledávačem. Sjezd stejnou cestou, díky severní orientaci se na svazích Triebenkogelu dlouho drží prašan. Po návratu z túry večeře, zhodnocení výstupu, plán na další den a odpočinek.
3. den: Po snídani odjezd do údolí Bretsteingraben výstup na vrchol Hochschwung (2196 m). Zpočátku pohodlnou cestou na Hochschwung nám budou výškové metry příjemně přibývat a již brzy se objeví jeho majestátní vrchol přímo před námi. Hochschwung na první pohled nadchne širokou vrcholovou plání, na jejíž sjezd se můžeme celou cestu těšit. Sklon svahů se pomalu zvyšuje a po závěrečném strmějším výstupu k vrcholovému kříži budeme odměněni kruhovým výhledem na několik horských skupin včetně Dachsteinu. Po sjezdu dolů návrat do Hohentauern, večeře a závěrečný večírek.
4. den: Krátký přesun na parkoviště v závěru údolí Triebental odkud vystoupáme na Kerschkern (2225 m). Velmi příjemný pozvolný výstup ani nedá pocítit, že nastoupáme 1000 metrů a až kousek před vrcholem se svah zvedá v prudším výšvihu. Během cesty a z vrcholu nádherný výhled na rozeklané skály Gamskogelu, Hahnekammu a štítů Ennstálských Alp. Z vrcholu podle podmínek buď sjezd stejnou cestou nebo krásným dlouhým a širokým západním žlebem (strmější varianta). Po návratu na chalupu odpolední jídlo, sbalení věcí a odjezd do ČR. Návrat v pozdních večerních hodinách.


Změna programu je vyhrazena podle aktuálních sněhových a lavinových podmínek a předpovědi počasí. Den předem vždy vše důkladně probereme na chatě nad mapou.

 

Ubytování

3x na chalupě v Hohentauern ve vícelůžkových pokojích (max. pro 5 osob) ve vlastním spacím pytli. K dispozici společná koupelna s teplou sprchou, společná kuchyňka ve světnici a posezení u krbu. Maximální kapacita ubytování je 12 osob.

 

Stravování

Polopenze formou společné snídaně a večeře, na túře studený oběd a svačinky, které si připravíte individuálně z vlastních zdrojů. Jídlo na túry si můžete přivézt buď z domova nebo využít místního obchůdku hned ve vedlejším domě. Polopenze začíná snídaní 2.den a končí odpoledním jídlem před odjezdem 4. den.

 

Doprava

Dopravit se na místo můžeme vlastními auty nebo lze využít dopravu naším mikrobusem pro 8 osob (za poplatek). Minimální počet účastníků pro dopravu mikrobusem je 6 osob. Po dohodě je možné domluvit spolujízdu s instruktorem. Požadovaný typ dopravy uveďte do přihlášky v poznámce.

 

Důležité informace

Túry, výstupy a sjezdy jsou vykonávány na vlastní zodpovědnost každého účastníka. Zkušený doprovod Vám ukáže správnou výstupovou a sjezdovou trasu a upozorní Vás na možná nebezpečí. Úkolem instruktora je minimalizovat nebezpečí úrazu a odhadnout a minimalizovat lavinová nebezpečí. Není v silách instruktora uvedeným nebezpečím zabránit. Nezbytnou výbavou všech účastníků je kompletní lavinová výstroj sestávající z lopaty, sondy a funkčního lavinového vyhledávače. Výbavu je možné zapůjčit ve většině outdoorových půjčoven.

 

Těšíme se na vás!
Tým Sportovního-klubu.cz

 

Příspěvek účastníka u přihlášení: 3.900 Kč

Dotovaný příspěvek 50% pro zaměstnance spolupracujících společností: 1.950 Kč

 

 

Příspěvek zahrnuje:

3x ubytování v krásné horské chalupě uprostřed hor, vytápění, energie na chalupě
3x polopenzi (počítáme s pomocí účastníků při přípravě)
mapky, itineráře a další případné materiály
aktivní účast zkušeného instruktora, skialpinisty s praxí min. 10 let na lyžích v místních horách
dobrou zábavu

Část příspěvku účastníka bude použitý na akce pro děti, mládež a postižené osoby formou podpory sportovních akcí a prožitkových kurzů první pomoci. Znáte organizaci, kterou máme podpořit? Napište nám!

 

Část příspěvku účastníka bude použitý na akce pro děti, mládež a postižené osoby formou podpory sportovních akcí a prožitkových kurzů první pomoci. Znáte organizaci, kterou máme podpořit? Napište nám!

 

Musíte si zajistit:

svačinky a oběd na túrách
skialpovou výbavu (lyže s vázáním, stoupací pásy, hůlky, boty, lopatu, sondu, skialpový vyhledávač)
dopravu (vlastní, spolujízda s instruktorem nebo mikrobus)
pojištění léčebných výloh do zahraničí

 

Další náklady

doprava mikrobusem pro 8 osob z Brna: 1.900 Kč/osobu
doprava mikrobusem pro 8 osob z Ostravy: 2.100,- Kč/osobu
spolujízda s instruktorem: 1.500 Kč
pojištění Alpenverein: 1.690 Kč/rok
peřina, polštář, a zapůjčení povlečení: 250 Kč/osobu

 

Příspěvek nezahrnuje

nic, co není vysloveně uvedeno.

 

 

Další možnosti:

Lze s námi vyrazit i přes cafeterii Benefit plus program:

benefit plus logo 2018 male

Nebo se zeptejte svého zaměstnavatele, zda můžete čerpat na dovolenou z fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.

 

Chcete i vy dotované ceny?

Nechte nám vzkaz s uvedením kontaktní osoby ve vaší firmě. Vašemu zaměstnavateli nabídneme spolupráci s naší neziskovou organizací a Vy od nás dostanete bonus za doporučení ve formě akce zdarma.

 

Zdá se vám cena vysoká?

Srovnejte ceny s jinými sdruženími v regionu! Najdete-li při stejném rozsahu námi nabízených služeb původní cenu lepší, cenu dorovnáme a jako dárek od nás dostanete láhev kvalitního vína. Za výhodnými cenami si stojíme.

 

Připojte se do našeho týmu!

Možností je hodně, od drobných pomocných prací, zpracování videí, až po plánování a organizace akcí. Aktuálně hledáme: instruktory, figuranty zážitkových kurzů první pomoci, kronikáře, pomoc pro nakládku a vykládku lodí a další. Vaši snahu oceníme individuálně dohodnutou slevou až 100% z ceny akce, příspěvky na školení a doškolovací kurzy, příspěvky na vybavení a skvělou práci s lidmi pro lidi v přírodě.

Kontaktní osoba pro přihlášení, více informací, individuální požadavky nebo nabídku spolupráce:

Ing. Petr Goldmann, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. +420724480632

 

Přihlásit se můžete zde: odkaz na formulář

Comments

loga partneri 2017 10